Zprávy, analýzy

Komentáře, blogy

Http://www.Automobilovedily24.CZ

Vnášet politická rozhodnutí do věcí olympionismu je americký zločin

Komentáře Pátek, 22 Červenec 2016 13:05

 

Takže je s konečnou platností rozhodnuto. Ruští atleti a atletky na olympiádě v Riu nebudou. Neuvidíme už Jelenu Isinbajevovou vznášet se nad laťkou ve výši pěti metrů, neuvidíme Sergeje Šubenkova, jak po zdolání 110 metrového pole překážek vpadá do cíle před skvostnými černými atlety USA. A to prý proto, že ruský stát kryl a podporoval doping.

Co s takovým zlodějem? Aneb Z osudů regionálního umělce

Jan Dočekal Pátek, 22 Červenec 2016 12:54

Když je zloděj nevzdělanec, pro okradeného to většinou vyjde nastejno, jako když je akademik. Většinou. Ne však pokaždé. Povím vám prostý příběh, který se stal. Místo a jméno však změním, abych témuž zloději, nebo jiným, kteří mohou přijít, nepodsouval návod.

Neodejdou nakonec z EU také Němci?

Komentáře Pátek, 22 Červenec 2016 09:29

Brexit a nepodařený turecký vojenský puč daly nový impuls k rozpadu EU. Bohužel, jediný evropský politik, který má reálný plán jak nastalou situaci řešit se jmenuje Wolfgang Schäuble. Na rozdíl od jiných politiků, například Viktora Orbána, má nejen plán, ale především možnost a sílu jej realizovat!

Via Canis? Světlo tvoří tmu…

Art Pátek, 22 Červenec 2016 07:39

Pražské muzeum Kampa hostí expozici malíře, grafika a fotografa Pavla Nešlehy (1937- 2003) s názvem Via Canis. Výstavu můžeme považovat za reprezentativní ukázku jeho tvorby: jsou zde zastoupeny malby, fotografie, sochy a nově také jeho experimenty se světlem.

Papa Hemingway (ne)milovaný ve Španělsku

Civilizace Pátek, 22 Červenec 2016 07:01

Tento týden si Španělsko připomíná osmdesáté výročí začátku občanské války (17. a 18. červenec). Pamplona, známá během s býky, se tentokrát ocitla stejně jako ostatní španělská města v záplavě střevíců a k nim přidané růži. Symbol, kterým si Španělé připomínají statisíce obětí.

Pavel Hejduk: Nájemník v mém hrobě

Čtení Pátek, 22 Červenec 2016 06:04

Na plzeňské kulturní scéně je autor postava známá. Jeho činorodost a vynalézavost obohatila zejména dění kolem výtvarného umění. Knižní vykročení do beletrie – s vyzývavým podtitulem Erotické povídky – podniká autor ve věru zralém věku (1948).

Beletrizace her Agathy Christie se zřejmě vyplácí

Ivo Fencl Čtvrtek, 21 Červenec 2016 07:41

Ženy podle všeho ano.“  Agatha Christie

John Boyne: V tomto domě straší

Čtení Čtvrtek, 21 Červenec 2016 07:20

Román V tomto domě straší od irského spisovatele Johna Boynea, který proslul celosvětově knížkou pro děti Chlapec v pruhovaném pyžamu, je strhující poctou duchařským příběhům z devatenáctého století.

Hudební tip Soni Pokorné a Radúze Dětinského: Ladě

Hudba Čtvrtek, 21 Červenec 2016 06:52

Parta sdružená okolo zpěváka a básníka Michaela Kubesy a kytaristy Petra Uviry zahraje dnes večer v Jazz Docku.

Pravda o 11. září je zase o něco jasnější, ale pšššt!

Tereza Spencerová Středa, 20 Červenec 2016 13:36

Odtajnění posledních 28 stran kongresové zprávy o vyšetřování útoků z 11. září nejenže dokládá saúdský podíl, ale vyvolává otázky i o spoluvině tehdejší Bushovy administrativy (a neochotě administrativy Obamovy vyvozovat důsledky).

Brexit a mýtus rasismu

Komentáře Středa, 20 Červenec 2016 11:23

Výsledky hlasování voličů Spojeného království k členství jejich země v Evropské unii vyvolaly bouři nesouhlasu a znechucení ze strany valné části britského i evropsko-unijního establishmentu. Zcela obdobně jako u českých prezidentských voleb v roce 2013, kde lid také zvolil „špatně" údajně ovlivněn lživými kampaněmi, nacionalismem a xenofobií.

Císař je nahý. A co dál?

Domácí Středa, 20 Červenec 2016 08:21

Nesoulad slov a reality je běžný v poezii. V životě jsou iluze nebezpečné. Prostořekost „nekorektních“ je přitom stejně záludná jako patos „korektních“. Dnešní Chamberlainové naštěstí nečelí Hitlerům, zato snaživí lokajové dál vychvalují nové šaty svých nahatých hubatých pánů. Dvě demagogie – silácky přímočará a pokrytecky opatrná – zrychlují vzdalování elit a veřejnosti.

Washington znovu politizuje olympijské hry

Komentáře Středa, 20 Červenec 2016 07:45

Washington ve spolupráci se svým kanadským vazalem směřují svým vlastnoručně vyrobeným ruským dopingovým skandálem k jedinému cíli: vyřadit Rusko z účasti na olympijských hrách v Brazílii. A ruku v ruce s tím tlačí na další země, aby se k této vendetě proti Rusku, vedené pod falešnou nálepkou „ochrany čisté atletiky" taktéž připojily.