Http://www.Automobilovedily24.CZ

Bída, hlad, lidé bez práce? Ne. Digitalizace a robotizace žádnou nezaměstnanost nezpůsobí

Komentáře Středa, 21 Červen 2017 09:10

 

 

 

Digitalizace a robotizace průmyslu způsobí zánik až 53 procent pracovních míst! Tento dramaticky znějící futurologický výrok pronesl šéf sboru poradců předsedy vlády Vladimír Špidla na konferenci Směrem k práci 4.0.

Paul Valéry: Sešity

Čtení Středa, 21 Červen 2017 08:46

 

Francouzský básník a esejista Paul Valéry po dobu jednapadesáti let, od roku 1894 do roku 1945 mezi čtvrtou a sedmou nebo osmou hodinou ranní vtěloval na papír úvahy, které považoval za nepominutelný základ svého vnitřního života: obkružování otázky, jaká je podstata lidského ducha, jaké jsou jeho mechanismy, možnosti a hranice. Jak prostě pracuje lidská mysl. 

STAN hot, KDU čehý

Marek Řezanka Středa, 21 Červen 2017 08:32

 

Pokud ve vedení strany jsou lidé, kteří – pokud bychom jim věřili to, co hlásají – popírají jeden druhého, je taková strana nedůvěryhodná. To je případ sociální demokracie a pánů Sobotky s Chovancem. Ti dva by na základě deklarovaného nikdy neměli najít společnou řeč. Přesto spolu kooperují jako siamská dvojčata (Viz).

STAN hot, KDU čehý

Domácí Středa, 21 Červen 2017 08:32

 

Pokud ve vedení strany jsou lidé, kteří – pokud bychom jim věřili to, co hlásají – popírají jeden druhého, je taková strana nedůvěryhodná. To je případ sociální demokracie a pánů Sobotky s Chovancem. Ti dva by na základě deklarovaného nikdy neměli najít společnou řeč. Přesto spolu kooperují jako siamská dvojčata (Viz).

Pomůže Rusko iráckému Kurdistánu k nezávislosti?

Tereza Spencerová Středa, 21 Červen 2017 07:00

Kalkulované ochlazení vztahů s Bagdádem se Rusku asi zdá být adekvátní cenou za to, že vstoupí do oblasti, která byla až dosud doménou výhradně USA a Turecka.

Ceny za českou detektivní literaturu

Literatura Středa, 21 Červen 2017 06:23

 

V pražském policejním muzeu proběhlo v úterý 20. června udílení tradičních cen za českou detektivní literaturu. Oceněny byly nejlepší žánrové knihy a povídky.

Ještě ke Comeymu: Poklad ex-šéfa FBI

Komentáře Úterý, 20 Červen 2017 08:44

 

"You are fired!" Ta tři slůvka pronesl Donald Trump ve svém životě bezpočtukrát v různých intonacích nejrůznějším lidem, ale dlouhou dobu nedokázal dát padáka Jamesi Comeymu, i když si dobře uvědomoval, že tento Clintonův člověk, jmenovaný Obamou do čela FBI, je jeho nemesis.

Záhada Jindry Hojera

Ivo Fencl Úterý, 20 Červen 2017 08:27

 

V poslední době jsem se Jaroslavu Foglarovi věnoval snad až moc. Zkusme tedy to období uzavřít aspoň s humorem. Nu, a navíc i záhadou.

Záleží ovšem na tom, zda máte po ruce seriál Rychlé šípy.

Anna Bolavá: Správná kniha musí zabolet. Postavy, čtenáře i autora...

Literatura Úterý, 20 Červen 2017 08:11

 

Předloni zaujala spisovatelka s pseudonymem Anna Bolavá čtenáře svým románovým debutem Do tmy (Odeon 2015), který jí později vynesl cenu Magnesia Litera 2016 za nejlepší prózu. Není proto divu, že její letošní druhý román s obdobně lakonickým názvem Ke dnu (Odeon 2017) provázejí nemalá očekávání. Co mají oba tituly společného, v čem se zásadně liší a jak se autorka vyrovnává se svým úspěchem?

Benedict Wells: Na konci samoty

Čtení Úterý, 20 Červen 2017 08:01

 

Desetiletý Jules se svými dvěma sourozenci, Martym a Liz, vyrůstá v klidném a harmonickém prostředí. Idylu ovšem naruší rodinná tragédie, po níž všichni tři skončí v internátu. Julese sužují pocity viny a stává se z něj odtažitý snílek, který by si přál vše vrátit. I přesto se v internátu seznamuje s tajemnou spolužačkou Alvou, se kterou postupem času naváže hluboký a důvěrný vztah. Právě díky ní a svým sourozencům se dokáže dospělý Jules zbavit trápení a začít žít přítomností. I v té se ale musí vyrovnat s další velkou ztrátou… Působivý román o překonávání ztráty a osamělosti a o tom, co je v lidech neměnné. A především velký milostný příběh.

Nejen na Ukrajině, nýbrž i v Evropě má zrající nacismus zpočátku jinou barvu

Domácí Úterý, 20 Červen 2017 07:47

…aneb poněvadž si páni netroufli vyrobit pomník Vlasovcům, tak aspoň natřeli historický sovětský tank narůžovo.

Hyeny z Evropské komise

Komentáře Pondělí, 19 Červen 2017 09:04


Je dost známým faktem, že smečka hyen dokáže osamoceného lva obklopit, rozervat, sežrat, kosterní tkáně rozžvýkat. Hyeny mají ten nejstrašnější chrup v savaně.

Kim Jon Macron: „Stát jsem já“

Svět Pondělí, 19 Červen 2017 08:46

 

Až se Francouzi a Francouzky vyspí z volební kocoviny, mnozí, ba přemnozí si možná budou velice brzy přát, aby skutečnost byla zlým snem, z něhož se mohou probudit. A všem, kdo se k urnám nedostavili, jistě dojde pravdivost rčení, že volby rozhodují ti, kdo k nim přišli.

banner Pidivadlo

Partneři

 Divadlo v Dlouhe logo  logo Českých center

VOŠH logo v barvě
www.vosherecka.cz