Zprávy, analýzy

Komentáře, blogy

Syrská stopa

8. den Sobota, 22 Říjen 2016 07:38

Když jsem přišel na studia do Prahy, mým prvním spolubydlícím na koleji byl Syřan. Byl jsem tomu rád.

Komu poslouží EET?

Glosář Sobota, 22 Říjen 2016 07:06

Jistě, byl zrušen, také si nikdy nezískal oblibu, a co hlavně: nikdy ani neměl být zaveden, jelikož se v čase ukázal být slepou vývojovou větví, která budoucím důchodcům žádný přínos ve většině případů většinou nepřinesla. Že tedy jde už o uzavřenou záležitost?

Rok v grafice a obrazech Marie Kovaříkové

Jan Dočekal Pátek, 21 Říjen 2016 10:24

Marii Kovaříkovou (*1955, v roce 1974 absolvovala Vysokou školu uměleckoprůmyslovou Praze v ateliéru filmové a televizní grafiky prof. Miloslava Jágra) jsem poznal jako realistku s velkým citem pro člověka a krajinu, s akcentem na grafičnost a kolorit. (vlevo Marie Kovaříková - výřez. Foto: Karel Kestner)

Fotoblog Fr. Dostála: Čisté ručky jiné čisté ruce omývají...

František Dostál Pátek, 21 Říjen 2016 10:08


S příchodem podzimu přituhuje a dávají o sobě vědět i ranní mrazíky. Nějak ale už dlouho cosi tuhne v policii i v justici.

Christoph Ribbat: V restauraci

Čtení Pátek, 21 Říjen 2016 09:13

 

Proč v pařížské gastronomii mohli knírek nosit pouze kuchaři? Jak se jižanské restaurace staly jádrem protestního hnutí černochů? Co obnáší manifest „nové severské kuchyně“?

Bob Dylan a Alfred Nobel

Ivo Fencl Pátek, 21 Říjen 2016 08:41

Nositel Medaile svobody (nejvyššího amerického vyznamenání), obyvatel Rokenrolové síně slávy, držitel filmového Oscara i prestižní literární Pulitzerovy ceny Bob Zimmerman (*1941), jinak také autor obrovských hitů Časy se mění a Blowin´ in the Wind, sice Nobelovu cenu za literaturu možná nepřevezme (zatím aspoň nereaguje), nicméně přiřknuta mu byla.

P.C.Roberts: Hillary v útoku na chlapácké řeči a na Rusko

Komentáře Pátek, 21 Říjen 2016 08:33

 

Tisková mluvčí ruského ministerstva zahraničí Zacharovová řekla, že prezidentská kampaň v USA je “svého druhu globální hanbou“, nedůstojnou amerického lidu. Řekl bych, že uhodila hřebíček na hlavičku.

Čína: Respekt k síle, nebo síla respektu?

Svět Pátek, 21 Říjen 2016 08:23

 

Si in-pchingova administrativa věří, že Čína bude respektována, jen pokud bude silná. Z reakcí na čínské iniciativy je však zřejmý opak: čínská síla vyplývá z respektu, který si u ostatních získává.

Až vnitro spustí, přijdou pravdy hustý

Milan Daniel Čtvrtek, 20 Říjen 2016 20:21

Štramák Chovanec: Ministerstvo vnitra spustí nový útvar proti dezinformacím. Bude sledovat „lživé weby“ a bojovat s propagandou.

 

Čeští senioři, náš svět se boří

Komentáře Čtvrtek, 20 Říjen 2016 11:56

 

Být seniorem není v ČR jednoduché a neexistují zaručené zásady na to,> jak vůči sobě, okolí a společnosti uspět. To se týká převážné části důchodců v České republice. Zkrátka a ne/dobře, není tu příjemná Florida, a vy nejste plukovník v. v. jisté zpravodajské služby, ex-manažer z bankovního sektoru, včerejší představitel významné firmy zbrojního průmyslu, protřelý lobbista.

Cesta do minula za báječným humorem a skvělou zábavou

Civilizace Čtvrtek, 20 Říjen 2016 07:53

Gustav Oplustil. Ve svých devadesáti letech stále bodrý a věčně mladý dramaturg, scénárista a režisér, působí půl století naší televizi a rozhlase. Domovem se mu stala redakce zábavy, a ačkoliv je „nestorem svého oboru”, zůstává pan Gustav profesně stále aktivní. „Neuvěřitelné, jak vypadá…“ říká jeho dlouholetý kolega Vladimír Truc a dodává: „pořád stejně“. Jen jednou se režisér Oplustil potkal s infarktem. Bylo to v okamžiku, kdy se pokusil zanechat práce. „Prostě spadl řemen,“ konstatuje mimoděk pan Gustav. Poté následoval logický návrat do práce. Když pauza, pak příležitostně v kavárně Faux Pas blízko budovy Českého rozhlasu. Jinak by to samozřejmě ani nešlo a režisér v duchu estrády halasí: „Show musí pokračovat! The Show must go on!“

Světem herců strašně zbrkle

Ivo Fencl Čtvrtek, 20 Říjen 2016 07:18

Představme si renomovanou odbornici na herce. Pozor, ne Jiřího Cieslera, neboť nemíním žádného předního znalce kinematografie. Míním skutečně jen „odbornici na herce" a trochu ženu z lidu, ale trochu ženu z multikina.

Mariusz Szczygieł: Projekt: pravda

Čtení Čtvrtek, 20 Říjen 2016 07:05

Jsou události, které vám převrátí život naruby, a chvíli trvá, než se s nimi vyrovnáte. Těžké období nedávno prožíval i známý polský reportér. Vyrovnával se s ním pomocí slov, a tak vznikla jeho nejnovější kniha působivých příběhů z vlastního i cizího života. V citlivě psaných textech hledá autor nový smysl života, životní filozofii, svou i cizí pravdu. Hledá ji ve Varšavě, v Praze, Londýně, Paříži, New Yorku, Barmě i Laosu. Hledá ji v umění, literatuře, malířství i v hudbě.

banner Pidivadlo

Partneři

 Divadlo v Dlouhe logo  logo Českých center

VOŠH logo v barvě
www.vosherecka.cz