Zprávy, analýzy

Http://www.Automobilovedily24.CZ

Proč „panská rasa“ tají svého otce?

Komentáře Pondělí, 27 Březen 2017 08:38

 

Vzpoura proti totalitě začíná vzpourou proti jednotnému myšlení, za nímž se skrývá.  Anonymus  

60 let Římských dohod

Svět Pondělí, 27 Březen 2017 08:19

 

Když se před šedesáti lety v Římě sešli zástupci Francie, Německa, Itálie, Belgie, Nizozemska a Lucemburska, vůbec se v té době nejednalo o země, které by měly Evropu někam dotáhnout. Británie se klubu šesti zemí odmítla účastnit. Britský premiér Harold Macmillan se pozastavil nad tímto podivným uskupením čtyř zemí, které Britové ve válce zachraňovali před dalšími dvěma a které se najednou daly dohromady. Jednalo se o dohodu odstraňovaní obchodních bariér a harmonizaci směnných kurzů.

U knihovny s Petrem Bílkem č. 12

U knihovny Pondělí, 27 Březen 2017 07:55

Hubert Wolf: Případ Sant’Ambrogio. Utajený skandál římských řeholnic (Prostor 2017/ překlad Lubomír Kotačka)

Vrtí Netanjahu psem nebo chystá skutečnou válku?

Tereza Spencerová Neděle, 26 Březen 2017 20:19

Vysvětlení válečnické rétoriky izraelských politiků a eskalace vojenských akcií v Sýrii se nabízí hned několik.

Kolikáté to letos vyšlo pokračování Záhady hlavolamu?

Ivo Fencl Neděle, 26 Březen 2017 07:55

 

Kolikáté, nevím, a nespočítá to jednoznačně ani nikdo jiný. Čtvrté? Osmé? Jak to celé je?

S požehnáním Baarovým - přece Jakub Cvačka

Miroslav Vejlupek Neděle, 26 Březen 2017 07:51

Stává se takřka zákonitě, že jen náhodně se protínající události předcházejí budoucím nenahodilým souvislostem. Tak zatímco v roce 1903 vyšla později uznávanému autoru J. Š. Baarovi knižní prvotina, ve stejném roce se narodil v Trhanově jeho příští národopisný spolupracovník a pokračovatel - kdo jiný než Jakub Cvačka.

Jens Lapidus: Stockholm delete

Čtení Neděle, 26 Březen 2017 07:18

Když se zničehonic na odlehlé samotě na ostrově Värmdö spustí alarm, vyráží hlídač zjistit, co se stalo. Nečekají ho tam však lupiči, ale oběť, zavražděná tak brutálně, že tělo nelze identifikovat.

Alexandr Křehký

8. den Sobota, 25 Březen 2017 20:40

Taková to byla doba. Autobus se zaměstnanci nakladatelství Československý spisovatel zastavil na náměstí v Českém Krumlově. Můj soused z redakce Jaroslav Šanda vyhlédl z okna a překvapeně zavolal: „Saša Kliment!" Vyběhl ven a dal se s bývalým kolegou do řeči. Ostatní starší redaktoři, kteří museli nyní vyhozeného redaktora a proskribovaného spisovatele také znát, se s odvrácenými zraky vydali ubytovat do hotelu. Zvláštní, řekl jsem si. Netušil jsem tenkrát, že se nacházím v jedné z erbovních Klimentových krajin, na nedaleké Kleti autor žil a psal svou Basic love.

My si euro vzít nedáme!

Glosář Sobota, 25 Březen 2017 07:55

Celkem se netajím s tím, že po manuální stránce jsem někde na pomezí Pata a Mata. (Což je ještě pořád dobré, neb můj drahý choť je v tomto ohledu na úrovni Šichtařové, která má toho času pravou ruku v sádře a levou vykloubenou.)

Tereza Spencerová: Boj proti teroru selhal! Drsné ráno a drsné souvislosti

Rozhovory Sobota, 25 Březen 2017 07:34

 

Pachuť marnosti člověk cítí dopředu, uvedla na konto současného boje proti terorismu den po útoku v Londýně Tereza Spencerová. Ve svém pravidelném shrnutí týdenních událostí přináší informace a souvislosti týkající se světového dění.

Hubert Wolf: Případ Sant’Ambrogio

Čtení Sobota, 25 Březen 2017 07:14

V roce 1998 zpřístupnil papež Jan Pavel II. tajný archiv Kongregace pro nauku víry, pokračovatelky římské inkvizice. O rok později se do studia těchto archivních materiálů pustil církevní historik a profesor münsterské univerzity Hubert Wolf. Výsledkem jeho dlouholeté práce se mj. stala historická studie Případ Sant’Ambrogio, která poprvé vyšla roku 2013.

Vystrčme na ně milion zadků!

Komentáře Sobota, 25 Březen 2017 06:49

 

A když ne milion, tak aspoň půl milionu, a když ne půl milionu, tak aspoň deset tisíc bílých českých zadků nechťzasvítí o tomto víkendu do temnoty porobeného státu, a dá na vědomí nám i světu, že pokud pojmy, jako státní suverenita, výsostné státní území či výsostný vzdušný prostor už neznamenají nic pro českou rabskou vládu, neznající k Západu jiný postoj než hluboký předklon a jiná slova než „ano“ a „samozřejmě“, jsme zde ještě my, čeští občané, pro které území výsostné stále ještě  zní v původním smyslu slova a nezměnilo se ve volně průjezdný dvůr, přístupný každému.

Recenze výstavy: Chudák sněhulák

Art Pátek, 24 Březen 2017 09:22


Mezi 13. březnem až 8. dubnem je možné v pražské Galerii Peron zhlédnout výstavu Jakuba Janovského s poetickým názvem „Někdy v noci po setmění děti ve strašidla se mění". Na výstavě jsou představeny Janovského díla především z poslední doby.

banner Pidivadlo

Partneři

 Divadlo v Dlouhe logo  logo Českých center

VOŠH logo v barvě
www.vosherecka.cz