Zprávy, analýzy

Komentáře, blogy

Http://www.Automobilovedily24.CZ

U knihovny s Petrem Bílkem č.32

U knihovny Pondělí, 22 Srpen 2016 07:48

Ludvík Němec: Odpustky pro příští noc (Druhé město 2015)

Dagmar Stryjová: Alois Hudec – mistr kruhů

Čtení Pondělí, 22 Srpen 2016 07:37

„Pro mě je naším největším sportovcem historie sokolský gymnasta Alois Hudec. To, jak vyhrál na kruzích na olympiádě v Berlíně, nic nepředčí,“ řekla před časem Věra Čáslavská. Od Hudcova velkého olympijského triumfu letos uplynulo osmdesát let. Dagmar Stryjová ve své knize ovšem podrobně vypráví celý životní příběh předposledního z devíti dětí rodiny tkalce z malého městysu Račice nedaleko Vyškova na Moravě.

Theofil Halama v roce 2015 a ještě dříve

Miroslav Vejlupek Neděle, 21 Srpen 2016 12:31

„Nedojde Zhroutí se / shodovali se kloni když vnoučata / opakovala dvouslabičná slova a život / zdálo se už splnil / svůj účel //Zde leží Dříč // navrhovali na epitaf // To byly Vánoce kdy dudy vřeštěly jak lišky / chycené v pasti / a roboti poprvé vyslali Civilizaci výstrahu / pod jakou by se styděla podepsat / děvka //Veršů jak písku na břehu mořském/z jehož přesypů tu a tam vyčníval // obrazný pahýl // Co více dalo se čekat od slunce poznání /(když šlo o celý vesmír) / s megazásobou samočinnosti / i když se jednalo o pouhý // POCIT // Stejně jsme potom přistupovali na všechno / jen aby nám na záda nebyl přiškvařen cejch // umělých oveček ze Skotska“ (Theofil Halama: Globální vesnice).

Zdeněk Zbořil: Dnes už je to všechno jinak

Domácí Neděle, 21 Srpen 2016 11:40

 

Snad se to nikoho nedotkne, bude-li tato vzpomínka trochu osobní. Okolo letošního 48.výročí srpna 1968 se totiž  dovídám o událostech, o kterých jsem si myslel, že nikdy nebyly,  lidé vedou řeči o věcech, se kterými nemohli přijít do styku a vzpomínají na to,  co neviděli a dokonce o tom neslyšeli  od přímých svědků, ale od někoho, kdo vše viděl ze zadních řad historického divadla  malých forem, kterým rok 1968 v Československé socialistické republice byl.

Optimistický pohled na problém bezdomovectví

Ivo Fencl Neděle, 21 Srpen 2016 07:57

Po ztrátě zaměstnání a úmrtí manželky přichází Robert o většinu majetku. Nechá se k tomu všemu i rádoby odborně zaškolit do tajů hracích automatů, což sledujeme detailně. Hle. Sotva má Robert pocit, že si s dotyčnými vehikly na peníze poradí, ba dokáže je ukočírovat a následně i oškubat, vrhá se do víru her a sázek. - Výsledek? - Očekávatelný.

Ingrid Desjoursová: Její život v očích panenky

Čtení Neděle, 21 Srpen 2016 07:50

„Mistrovský psychologický thriller, v němž autorka manipuluje nejen svými postavami, ale i čtenáři. Machiavelistický, mrazivý, omračující. Už se nikdy nebudu na žádnou panenku dívat stejně,“ tak ohodnotil román belgické autorky jeden z literárních blogerů.

Nosit kolty?

8. den Sobota, 20 Srpen 2016 07:19

Je znát, že prezident Miloš Zeman už dlouho nejel žádnou českou hromadnou dopravou. Projevuje se i to, že nezakusil standardní provoz na pozemních komunikacích bez houkaček a doprovodu. Uniká mu proto, kolik magorů se vyskytuje v jedné jediné tramvaji, zapomněl, jak mnoha občanům planou oči vztekem a nespokojeností a jak jen s krajní námahou zvládají svou agresivitu. Jako by nestačila auta vydaná nerozvážně do rukou Čechů, doporučuje hlava státu, aby se občané ozbrojovali.

Tereza Spencerová: Strašná pravda o Merkelové

Rozhovory Sobota, 20 Srpen 2016 07:12

Pokud je to všechno reálné, tak z toho trochu běhá mráz po zádech. Za velké peníze si koupily nejen Hillary Clintonovou, ale i unijní politiku, soudí Tereza Spencerová ve svém pravidelném shrnutí týdenních událostí. Reaguje tak na únik dokumentů dokazujících aktivity nadací spjatých s Georgem Sorosem. Rovněž upozorňuje na další posun Turecka směrem od Západu a odpovídá na často opakované teze o „zpolitizovaných“ olympijských hrách v Riu.

Proběhne měnová reforma?

Glosář Sobota, 20 Srpen 2016 07:08

Chcete klepnout přes ruku? Dejte si peníze do banky. Ti, kdo „řídí" ekonomiku, se totiž rozhodli, že už je načase každý dobrý skutek řádně potrestat a šetřílkům pěkně přistřihnout brčka.

Kristina Ohlssonová: Miovo blues

Čtení Sobota, 20 Srpen 2016 07:05

Švédská autorka pokračuje v příbězích Martina Bennera, advokáta úspěšného, ale zároveň doslova přitahujícího různé problémy. V nové knize je proti své vůli zatažen do pátrání po čtyřletém zmizelém chlapci. Dokud ho nenajde, nenechá ho bezohledná mafie na pokoji.

Fotoblog Fr. Dostála: Blbější název fotbalové ligy už snad být nemohl…

František Dostál Sobota, 20 Srpen 2016 05:27

Myslím, že začátek nového ročníku naší nejvyšší fotbalové ligy pod novým názvem, odpovídá myšlení fotbalového strejdy, přesněji bosse Miroslava Pelty.

Čtenář LtN: Nad politickým bulvárem se nerozčilujte!

Komentáře Pátek, 19 Srpen 2016 10:26

Politický bulvár mám docela rád a rád jeho autory čtu. Většinou spřádají fantastické konspirační teorie s jediným cílem - zaujmout čtenáře, nebo jinak, co největší okruh čtenářů, což vydavatele těší.

Krása podle Josefa Krejčiříka

Jan Dočekal Pátek, 19 Srpen 2016 09:22

Výběr z pozůstalosti malíře Josefa Krejčiříka je obsahem poslední výstavy letošní sezony (duben-září), v pořadí již dvacáté páté, v Galerii z ruky Stanislavy Macháčkové v Křížovicích-Doubravníku v okrese Brno-venkov. (vlevo signatura - foto ZDE )

banner Pidivadlo

Partneři

 Divadlo v Dlouhe logo  logo Českých center

VOŠH logo v barvě
www.vosherecka.cz