Zprávy, analýzy

Http://www.Automobilovedily24.CZ

Jiří Březina: Polednice

Čtení Neděle, 28 Srpen 2016 07:01

Mrtvá dívka nalezená mezi bloky panelových domů na okraji města naznačuje, že sídlištěm obchází vrah, který své oběti napadá za bílého dne a ke kterému nevedou žádné stopy. Od novinářů si vyslouží přezdívku Polednice. Hledání sériového vraha v labyrintu horkem rozpáleného sídliště by nebylo snadné ani pro sehraný tým zasloužilých vyšetřovatelů. Když ho dostane na starosti nováček Tomáš Volf se stejně nezkušenou kolegyní Evou Černou, čeká je opravdu těžký případ.

Tereza Spencerová: Když nemůžeš Rusy zastavit, přidej se k nim

Rozhovory Sobota, 27 Srpen 2016 06:50

 

Turecko vpadlo do Sýrie a USA s tím nemohou nic dělat, ač se jim to nelíbí. Tak komentuje nejnovější vývoj na Blízkém východě Tereza Spencerová. V rámci svého pravidelného shrnutí týdenních událostí též informuje o dvou návštěvách, kterým česká média nevěnovala pozornost, a samozřejmě se věnuje i návštěvě Angely Merkelové. (na snímku kurdští bojovníci v Sýrii)

Lars Kepler: Playground

Čtení Sobota, 27 Srpen 2016 06:46

Autorská dvojice, která píše i u nás populární krimi sérii s komisařem Joonou Linnou, tentokrát čtenářům nabízí mysteriózní thriller. Ve Švédsku se prodalo již přes 200 000 výtisků Playgroundu, práva jsou prodána do 15 zemí. Česky knihu vydává nakladatelství Host, v němž vyšly i předchozí knihy podepsané Lars Kepler.

Ploché nohy rozumu

8. den Sobota, 27 Srpen 2016 06:43

Náš dnešní evropský svět ztratil smysl pro posvátno. Jeho všední tvář je oholená a pragmaticky usměvavá. Sekularizované obyvatelstvo české kotliny se stará v první řadě o své materiální potřeby a do té doby, než mu selže zdraví, věří především penězům a známostem.

Propaganda na nás útočí

Glosář Sobota, 27 Srpen 2016 06:26

 

Lži, lži a zase lži. Napůl bláboly a nesmysly z neznalosti, napůl manipulace z touhy ohnout historii ke vkusu svému.

Turecko se Sýrií a Íránem a „postzápadní“ Blízký východ

Tereza Spencerová Pátek, 26 Srpen 2016 11:32

Turecký útok na severu Sýrie odhalil prohlubující se spolupráci mezi dosavadními nepřáteli i roli Ruska coby všudypřítomné síly, která spoluurčuje chod Blízkého východu.

 

 

Svébytná autobiografie historika Paula Johnsona

Ivo Fencl Pátek, 26 Srpen 2016 09:41

Znám dobrou metodu, jak napsat vlastní životopis! Recept je tady: Vytvořte portréty všech mužů a žen, které jste kdy potkali, a seřaďte to klidně podle abecedy.

Proti času ve Žďáru nad Sázavou

Jan Dočekal Pátek, 26 Srpen 2016 08:09

 Členskou výstavu uspořádal Klub výtvarných umělců Horácka u příležitosti 25. výročí svého založení. Pod názvem Proti času, ve spolupráci s Městem Žďár nad Sázavou a příspěvkovou organizací Kultura Žďár, ji zpřístupnil v Galerii Stará radnice v městském centru.

Burkini v Cannes - špatné profilované nebezpečí

Komentáře Pátek, 26 Srpen 2016 07:16

 

Označení plavek „burkini“ vznikl spojením názvů burka a bikini. Používají je hlavně muslimky a v určité úpravě i asijatky, zejména pak Číňanky. Rozdíl mezi asijskými a islámskými plavkami spočívá v tom, co mají zahalovat. Čínské především obličej a muslimské tělo. Číňanky chtějí vypadat co nejdéle mladé a vizuálním příznakem mládí je u nich především bílá barva pleti. V procesu stárnutí se jim pleť postupně zbarvuje do hněda, a proto čínské plavky chrání před sluncem hlavně obličej. Často se proto označují jako „facekini“.

O antidemokratické agitaci

Civilizace Pátek, 26 Srpen 2016 07:01

 

Na mé „zamyšlení nad článkem Václava Klause“ reagoval v minulém čísle Literárních novin spolupracovník Institutu Václava Klause a označil ho za zamyšlení „velmi kritické“, vyznačující se „mimořádnou mírou nepochopení Klausovy argumentace“ (viz Potíže Evy Hahnové s migrací  ).

Jiří Olič: Vy neznáte Mirka Tichého...

Čtení Pátek, 26 Srpen 2016 06:00

 

Fotografa Miroslava Tichého a básníka Jiřího Veselského spojoval Kyjov i společná fascinace „dívenkami“. Kniha vychází (kromě písemných dokumentů) především ze vzpomínek osobností, které oba tvůrce znaly, a také z osobní paměti autora, jenž se s nimi řadu let přátelil.

Stalinova a Hitlerova filmová propaganda

Recenze Čtvrtek, 25 Srpen 2016 08:30

Propaganda přestává být účinná ve chvíli, kdy o ní víme. Joseph Goebbels (1937)

Glosa: Soud s Ztohoven

Komentáře Čtvrtek, 25 Srpen 2016 08:14

To, o čem se šeptalo dostává jasnější kontury. Tedy, kdo jde proti prezidentovi, je beztrestný?

banner Pidivadlo

Partneři

 Divadlo v Dlouhe logo  logo Českých center

VOŠH logo v barvě
www.vosherecka.cz