Zprávy, analýzy

Komentáře, blogy

Http://www.Automobilovedily24.CZ

Petr Krul: Havran se zlomeným křídlem

Čtení Pátek, 20 Říjen 2017 08:19

Edgar Allan Poe na konci života podle událostí, okolností, svědectví blízkých osob, dopisů, posledních povídek a veršů. Dokumentární zpracování posledního tisíce dnů života amerického spisovatele a žurnalisty E. A. Poea v letech 1847–1849.

VOLBY 2017

Domácí Pátek, 20 Říjen 2017 07:21

  

Anketa – komentáře - názory

Český humor: K volbám od neznámého čtenáře

Komentáře Pátek, 20 Říjen 2017 06:51

 

  

 

 

 

 

Německý humor: Jako zajíc už zase může mezi lidi

Milan Faltus Pátek, 20 Říjen 2017 06:49

Karida Shamounová se zase může ukázat na veřejnosti, aniž by musela snášet nepřátelské pohledy a nadávky kolemjdoucích. Umožnil jí to zaječí kostým, který 34letá muslimka už asi týden nosí.

Ve Filharmonii Gustava Mahlera jsou Obrazy mezi tóny

Jan Dočekal Pátek, 20 Říjen 2017 06:39

 

Klasická hudba a díla výtvarného umění. Jak jde to dohromady? Myšleno v předvádění. Rozhodně výborně. Jakkoli je vzájemné porovnání klasické hudby a výtvarných děl obtížné, spojení jednoho s druhým na tomtéž místě v témže čase bývá šťastným jevem. Hudba i výtvarný artefakt, mají-li kýžené parametry nezávislé hodnoty, snaží se zachytit určité okamžiky, vyjádřit bezprostřední náladu a proměnlivost situací.

Víra ve sklenici od piva

Recenze Pátek, 20 Říjen 2017 06:20

Čtvrtá básnická sbírka Jakuba Chrobáka nese název Imrvére.... A věci se tu neustále skutečně dějí. Motiv cyklu se tu neprojevuje jen na rovině sbírky jako celku, ale i jednotlivé básně jsou jakoby v neustálém pohybu.

Jak Piráti a guru oklamali voliče

Komentáře Čtvrtek, 19 Říjen 2017 17:05

 

Když se podíváme, jak vzorově dnešní piráti převzali kompletní agendu shora (migrace, LGBT, EU, Euro, NATO...), jen stěží si budeme myslet, že takoví piráti představují pro TENTO SYSTÉM problém. Naopak. Kdyby zde tito Piráti nebyli, systém by si je musel vymyslet. Vedení těchto Pirátů je už jen pouhé simulakrum, místo poctivé opozice systému poslouží letos Piráti stranám a šíbrům v ODS a TOP (ti guru nevadí) ke snížení volebního zisku hnutí ANO. Proto ta nečekaně silná mediální i marketingová podpora.

Nezávislý irácký Kurdistán? Už je asi po všem

Tereza Spencerová Čtvrtek, 19 Říjen 2017 09:55

Irácká armáda obsadila Kirkúk, zatlačila kurdské oddíly zpět na jejich území a podle všeho tak ukončila současnou, na pohled nadějnou kapitolu kurdských dějin, a to nejen v Iráku.

 

 

Co si přečtete v tištěných Literárních novinách číslo 11/2017

Offline Čtvrtek, 19 Říjen 2017 09:04

 

Především je na nich vidět, že vycházejí těsně před volbami. Hned na titulní straně kresba Milana Knížáka a text vydavatele Miroslava Pavla naznačují, kolik váží slova politiků, která čteme na plakátech. Kromě toho se také některé strany prezentují v příloze Volební vademecum. Profesor Oskar Krejčí v úvodu k ní konstatuje: „Smyslem voleb není nově složit Poslaneckou sněmovnu, ale sestavit vládu. Pro přiblížení představy o vládě většiny lze připomenout, že v roce 2013 ministry za KDU-ČSL volila 4,0 % oprávněných voličů – dopočet pro překročení prahu pěti procent pro vstup do Sněmovny zajistila neúčast.“ Takže připomínat, jak důležité je jít k volbám, snad ani není třeba.

Jedna beseda s Terezou Spencerovou

Ivo Fencl Čtvrtek, 19 Říjen 2017 08:22


Navštívil jsem tento měsíc v Městské knihovně v Plzni besedu s Terezou Spencerovou, specialistkou na Blízký východ a autorkou Literárních novin.

Velký knižní čtvrtek – podzim 2017: Sedm ukázek

Literatura Čtvrtek, 19 Říjen 2017 08:06

16 knih = 16 čtenářských perel tohoto podzimu! Už máte vybráno? Nesáhnete vedle!  S tímto reklamním výkřikem přichází letos čeští knihkupci a nakladatelé. Sami ověřte, zda mají pravdu. K tomu vám nabízíme ukázky z několika knih Velkého knižního čtvrtku.

Man Bookerovu cenu získal stejně jako loni americký autor

Literatura Čtvrtek, 19 Říjen 2017 07:03

 

Prestižní Man Bookerovu cenu letos získal americký spisovatel George Saunders (*1958) za svůj vůbec první román Lincoln in the Bardo (2017).

Známé věci o Číně uvnitř Hollywoodu

Film Čtvrtek, 19 Říjen 2017 06:39


Produkce hollywodských studií musí (a není o tom pochyb) zaujmout také občany Spojených států. Ale bylo by krátkozrakým, kdyby se neorientovala na celý svět; a samozřejmě to dělá.

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB