Http://www.Automobilovedily24.CZ

Když Nuslemi, tak přes most

8. den Sobota, 24 Červen 2017 08:03

Většina obyvatel Prahy se městem pohybuje po svých vyjetých kolejích a ulice a tunely metra začíná časem vnímat jen jako kulisy. Zvyk oslepuje. Při jízdě autem se zase člověk musí soustředit na řízení a okolí jde stranou. Dá se říct, že s městem zacházíme každý po paměti. Teprve když naši individuální vnitřní mapu něco brutálně naruší, zostříme pozornost a začneme vnímat reálný aktuální stav prostředí, vystoupíme ze své emocionálně z minulosti zachované představy a najednou se ocitáme na místech, která nepoznáváme, i když se jmenují po celá desetiletí pořád stejně.

Jak ze zdravé země vyrobit ohroženou

Glosář Sobota, 24 Červen 2017 07:43

Možná jste to už taky slyšeli: Na českém realitním trhu už zase existuje cenová bublina. No – tentokrát to nevypadá jen na píárovou zprávu spojených realitních kanceláří. Tentokrát vysílá kouřové signály dokonce i ČNB.

Jak že se chová svině?

Marek Řezanka Pátek, 23 Červen 2017 13:35

 Tak tu zase máme „kauzu“, kdy ti „slušní a ušlechtilí“ vedeni „spravedlivým hněvem“ odsuzují prezidenta Zemana, „největšího nezdvořáka“ široko daleko. Co že se stalo tak zavrženíhodného a pro naši politickou scénu, kde běžně padají vulgarity, ukazují se prostředníčky a zveřejňují se nahrávky ze štěnic, netypického?

Velmoci: další existence České republiky nemá žádné opodstatnění

Komentáře Pátek, 23 Červen 2017 08:48

Československo vzniklo z rozhodnutí velmocí v roce 1918 proto, aby tvořilo hráz německé rozpínavosti. Československo svůj úkol nikdy nesplnilo, ba co hůř, dnes se Čechy staly ekonomickou (polo)kolonií Německa. Neexistuje tedy žádný pádný důvod, který by v očích velmocí naši další existenci - jako samostatného státu - ospravedlnil.

Nezapomeňte na zapomenutá díla

Art Pátek, 23 Červen 2017 08:10

 

Před několika týdny Česká televize uvedla premiéru hraného filmu Monstrum o stavbě a demolici Stalinova pomníku v Praze na Letné, a to jako tragický příběh sochaře Otakara Švece.

Olivier Bourdeaut: Čekání na Bojanglese

Čtení Pátek, 23 Červen 2017 07:49

 

„Nikdy jsem nepochopil proč, ale otec matce nikdy neříkal jedním jménem déle než dva dny po sobě. I když se jí některá přízviska omrzela dříve a jiná až o chvilku později, měla tenhle zvyk ráda.“ Otec hýřící příběhy, matka milující tanec a syn, který si s dětskou radostí užívá výstředních nápadů svých rodičů. Jejich láska je bláznivá a nespoutaná, jejich život plný přátel a večírků. Ale zatímco z gramofonu den co den zní píseň Niny Simonové „Mr. Bojangles“, matka pozvolna dotančí až k samé hranici šílenství.

Jak se to má s obrazy Anny Vančátové

Jan Dočekal Pátek, 23 Červen 2017 07:48

 

Rustikální Galerie z ruky v Křížovicích, Doubravníku na západním okraji Brněnska je mezi našimi soukromými galeriemi zvláštním úkazem. Vznikla v polistopadovém nadšení pro věci kulturní a pro navrácenou svobodu tvůrčích projevů. První výstavu otevřela zjara 1992. V té době vznikly na mnohých místech četné další galerie. Avšak jen málo z nich trvá dosud. Mezi nimi Galerie z ruky. Stanislava Macháčková, majitelka a kurátorka, uspořádala za pětadvacet uplynulých let sto třiatřicet výstav. 

Nikolaj Žuk: Mali by si lepšie prečítať Karla Marxa!

Komentáře Čtvrtek, 22 Červen 2017 09:43

 

Ekonomika je základ spoločnosti a politika len jej nadstavba. My sme zmenili ideológiu a na ekonomiku sme zabudli, komentuje ukrajinský ekonom.

Kobliha jako úhlavní nepřítel?

Marek Řezanka Čtvrtek, 22 Červen 2017 09:02

 

Kdo by čekal, že se L. Zaorálek začne vymezovat vůči nadnárodním korporacím, vlivným finančním skupinám, zbrojařským lobby, a tak podobně, velice by se mýlil. Pan Zaorálek totiž plynule navázal na bezzubou kampaň B. Sobotky proti A. Babišovi a ANO, aniž by voličům ukázal, čí zájmy vlastně sociální demokracie hodlá prosazovat.

Pražská alias česká filmová škola a balkánská „turbo-politika“

Film Čtvrtek, 22 Červen 2017 08:45

U nás dobře známí režiséři z bývalé Jugoslávie studující kdysi na FAMU, se již drahnou dobu přou, zda pojem „Pražská alias česká filmová škola“ je oprávněný. Mnozí jsou proti.

„Byla to facka. Ale výchovná.“

Recenze Čtvrtek, 22 Červen 2017 08:07


Steklačovy Lapálie v původní verzi

Ivan Sergejevič Šmeljov: Slunce mrtvých

Čtení Čtvrtek, 22 Červen 2017 07:43

„Čtěte, máte-li dostatek odvahy,“ řekl na okraj této knihy Thomas Mann.

Fotoblog Fr. Dostála: Historie světa už je ležák?

František Dostál Čtvrtek, 22 Červen 2017 06:41

Na kalendáři stálo datum 6. června 1944 a v Normandii v čase invaze začali umírat další vojáci. Naše média při této připomínce byla nějak mimo a událost, která napomohla ukončení 2. světové války, jaksi poněkud přehlédla.

banner Pidivadlo

Partneři

 Divadlo v Dlouhe logo  logo Českých center

VOŠH logo v barvě
www.vosherecka.cz