Zprávy, analýzy

Http://www.Automobilovedily24.CZ

Milan Chovanec a porušení služebního zákona

Komentáře Středa, 26 Duben 2017 09:03

 

Šéfka Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Dana Drábová zůstává krajskou zastupitelkou ve středních Čechách. Včera na svém jednání tak rozhodli zastupitelé a odmítli požadavek a názor ministerstva vnitra o neslučitelnosti funkcí. Jinak to dopadlo s Klárou Dostálovou (na snímku vlevo).

Literárky v kavárně: Jáchym Topol – "Citlivý člověk"

Offline Středa, 26 Duben 2017 08:56

 

 

Literární noviny vás  zvou na posezení nad "Knihou měsíce", kterou se podle redakce stal "Citlivý člověk" Jáchyma Topola.

Ondřej Horák: Nebožtík

Čtení Středa, 26 Duben 2017 08:37

 

Ze země fjordů, kde jsou děti odebírány rodičům podivným úřadem a kde ve vězení dlí masový vrah Breivik, přes Osvětim až do Budapešti – do města, kde za druhé světové války Raoul Wallenberg svým statečným chováním zachránil tisíce lidských životů. Taková je v novele Nebožtík cesta mladého, znuděného a zhýčkaného literáta Štěpána Hrdiny, jenž marně hledá náhradní náplň svého života.

Proč nevládní organizace pomáhají pašerákům lidí?

Civilizace Středa, 26 Duben 2017 06:49

Nizozemská nadace GEFIRA už loni v prosinci na základě dvouměsíčního sledování pohybu lodí patřících několika nevládním organizacím a s pomocí údajů OSN dospěla k závěru, že se evropské nevládní organizace aktivně podílejí na ilegálním pašování lidí do Evropy, a to s vědomím (přinejmenším) italských úřadů.

 

Rothschildův "schovanec" obsadí Elysejský palác; Aleluja!

Komentáře Úterý, 25 Duben 2017 08:08


Myslím, že naše lobby odvedla dobrou práci – na francouzském trůnu usedne jí nominovaný favorit, Emmanuel Macron, bývalý bankéř od Rothschildů.

Fotoblog Fr.Dostála: Má člověk šanci na vylepšení?

František Dostál Úterý, 25 Duben 2017 07:44

Na kalendáři byl rok 1954 a vedle mě v druhém ročníku Vyšší průmyslové školy strojnické v Masné ulici posadili Korejce Kim Kuk Sopa, který byl starý asi 26 let. Mně bylo jen šestnáct.

Hodina pravdy se nezadržitelně blíží

Svět Úterý, 25 Duben 2017 07:23

 

Náš kolega zabývající se problematikou Severní a Jižní Koreje nám v pátek poslal článek. Než jsme jej stačili publikovat, dochází k přiostření situace. V pátek dvě japonské vojenské námořní lodě vypluly z přístavu, aby se účastnili společně s americkou letadlovou lodí Carl Vinson cvičení v západním Pacifiku. Na toto reagovala S. Korea a list Rodong Sinmun píše: „Naše revoluční síly jsou připravené k boji a potopí jedním úderem americkou letadlovou loď.“ 

Jostein Gaarder: Loutkář

Čtení Úterý, 25 Duben 2017 07:21


Norský autor i ve své nové knížce pro dospělé hýří příběhy.

Pokus o „umělecké“ podání causy Zmizelý Fawcett

Ivo Fencl Úterý, 25 Duben 2017 06:20


Reálného pozadí osudu známého britského plukovníka Percy Harrisona Fawcetta (1925) jsme (pomyslným) zdrojem světla pokropili minulý týden ; ale stačí to?

Rozhovor s Karolinou Tetzeli: Literatura by neměla destruovat život

Ivo Fencl Pondělí, 24 Duben 2017 09:26

Autorka (*1975), která vystudovala psychologii a věnuje se pedagogice, pochází z Klatov; je však dnes víc spojena s plzeňským i západočeským (ne-li vůbec českým) literárním životem. Zrovna tak ovšem i výslovně s Plzeňským literárním životem jako časopisem, i převzala dík tomu letos v Polanově síni (Městské knihovny Plzeň) Cenu tohoto měsíčníku z rukou jeho šéfredaktora, bohemisty Vladimíra Novotného. Tento vavřín jí připadl nepochybně po právu, a to nikoli jen za práce, v kterých (lehce) koketuje s Milanem Kunderou.

Prosystémoví si už brousí zuby…

Domácí Pondělí, 24 Duben 2017 09:08

Z různých stran slyšíme, jak je dělení na levici a pravici údajně překonané. Kdokoli toto tvrdí, odhlíží od podstaty kapitalismu. Ta je tvrdě pravicová. Zvláště v současné fázi tohoto systému můžeme vidět, že levicový kapitalismus je naprostým nesmyslem a oxymóronem. Nůžky mezi těmi, jichž je méně a méně, ale vlastní čím dál více, a těmi, kterých je drtivá většina, ale mají méně a méně, se rozevírají dynamicky a propastně.

Francouzské volby: Systém je prohnilý, cena za jeho svržení je ale příliš velká

Svět Pondělí, 24 Duben 2017 07:50

Stop Marine!

„Kdo ovládá media, ovládá míněníJim Morrison.

Fotoblog Fr. Dostála: Moc je nevyléčitelná nemoc

František Dostál Pondělí, 24 Duben 2017 06:59

V chodu světa věta postavená v názvu kratičkého zamyšlení je potvrzována až příliš často. Vše bývá dokladováno postavenými šibenicemi a při násilném přebírání moci, kdy noví uřvaní vládci začínají vyhrožovat svému okolí.